14.08.2013 r. - Łatwiej, szybciej, taniej…

Aktualności » 14.08.2013 r. - Łatwiej, szybciej, taniej…

31 października w Tarnowie w strefie parkowania staną parkomaty. Pełną funkcjonalność i integrację z kartą miejską urządzenia uzyskają w miesiąc później. Wtedy za postój można będzie płacić nie tylko gotówką. – Parkomaty pozwolą na uiszczanie opłat kartami zbliżeniowymi oraz kartą miejską. Ponadto tarnowscy kierowcy korzystający z karty miejskiej Premium będą płacić stawkę niższą o około dwadzieścia procent – mówi zastępca prezydenta Tarnowa, Henryk Słomka-Narożański. – To kolejne udogodnienie dla zmotoryzowanych tarnowian.

 

Targowiska Miejski podpisały umowę na dostarczenie, zamontowanie oraz uruchomienie 50 parkomatów. W przetargu najlepszą ofertę złożyła firma Computergraphiks spod warszawskich Błoni.


W pierwszym etapie realizowanym do końca października, równomiernie w całej strefie stanie i uruchomionych zostanie 50 parkomatów. Wtedy można będzie płacić bilonem. W drugim etapie, który zgodnie z umową, zakończony zostanie 30 listopada, parkomaty uzyskają pełną integrację z kartą miejską: będzie można nią płacić, będzie można ją doładować. Pozostałe funkcjonalności parkomatów to m.in. możliwość płatności bankomatowymi kartami zbliżeniowymi.


- Wyposażanie strefy płatnego parkowania w parkomaty kosztuje nas milion czterysta tysięcy złotych – mówi dyrektor Targowisk Miejskich, Jacek Chrobak. – Z kolei planowany wzrost wpływów za parkowanie związany z pobieraniem opłat z parkomatów szacujemy na 20-30 procent. Ale najważniejsza jest wygoda kierowców, którzy nie będą musieli szukać kiosków z kartami parkingowymi.