15.01.2014 r. - Kupcy już handlują na Burku

Aktualności » 15.01.2014 r. - Kupcy już handlują na Burku

27 pawilonów warzywnych, 15 kwiatowych i 200 metrów bieżących stołów handlowych. Całość zadaszona, a każdy pawilon zabezpieczony antywłamaniowymi żaluzjami. Tak wygląda zmodernizowany Burek, na którym od połowy stycznia na nowo kwitnie handel.

 

Pierwsi kupcy zainstalowali się na Burku już w piątek 10 stycznia, ale oficjalne otwarcie tego najstarszego i najpopularniejszego placu targowego w Tarnowie i regionie, nastąpiło w pięć dni później. – Z radością rekomenduję mieszkańcom to miejsce. Zasadniczo zmienił się nie tylko Burek, ale i jego otoczenie. Pojawiły się nowe funkcjonalności, nowa estetyka. Co najważniejsze, to fakt, że kupcy mogą teraz handlować, a mieszkańcy miasta kupować w godnych, dużo lepszych niż poprzednio warunkach – podsumował zastępca prezydenta Tarnowa, Henryk Słomka-Narożański.


Swoje pozytywne opinie oficjalnie wyrażali też przedstawiciele kupców, wyraźnie zadowoleni ze zmian oraz licznie zgromadzeni tarnowianie. Podczas otwarcia placu Burek został poświęcony.


Nie zabrakło rozgrzewającej grochówki i pachnących kiełbasek, jak też kolędowania Kumotrów.


Cieszę się, że w terminie i zgodnie z budżetem zakończyliśmy tę inwestycję – powiedział dyrektor Targowisk Miejskich, Jacek Chrobak, przypominając, że był to nie tylko remont samego placu handlowego, ale też okolicznych ulic i przestrzeni.


Rzeczywiście, przy okazji modernizacji Burku wyremontowano okoliczne ulice, zmieniono ciąg komunikacyjny po południowej stronie placu, gdzie powstał też parking. Nowy asfalt położono przy Łaziennej i Bema, wyrównano studzienki, a przed budynkiem Urzędu Pracy zlikwidowano bariery architektoniczne. Przy Panny Marii przełożono kostkę. Od północnej strony powstał skwerek ze stylowymi lampami, ławeczkami.


Powstało nowe, atrakcyjne miejsce w Tarnowie.