23.09.2013 r. - Asfalt wylany, kostka do przełożenia…

Aktualności » 23.09.2013 r. - Asfalt wylany, kostka do przełożenia…

Przy okazji modernizacji Burku Targowiska Miejskie przeprowadziły częściowy remont ulicy Bema i Łaziennej. – Nie planowaliśmy remontu, ale postanowiliśmy go zrobić. Po pierwsze po to, by uzyskać efekt estetyczny, po drugie podnieść funkcjonalność tego terenu oraz uzyskać nową jakość techniczną – mówi zastępca prezydenta Tarnowa, Henryk Słomka-Narożański. Obecnie prowadzony jest też w tej okolicy remont ul. Panny Marii.

 

Prace objęły położenie nowej nawierzchni, nowych krawężników i wyrównanie studzienek kanalizacyjnych. Nowy asfalt położono na odcinku Bema od ulicy Ducha do Wielkich Schodów. Wyremontowany został także fragment ul. Łaziennej. – Tu zlikwidowaliśmy bariery architektoniczne, stare schody, które były przy Urzędzie Pracy – mówi dyrektor Targowisk Miejskich, Jacek Chrobak.


Kolejnym elementem prac drogowych w okolicy Burku jest realizowane właśnie przełożenie kostki na ul. Panny Marii. Tutaj kostka zostanie zdjęta, podkład wyrównany i kostka ułożona na nowo. – Prowadzone przez nas prace powodują utrudnienia drogowe, ale staramy się je zminimalizować. Dziękujemy kierowcom za zrozumienie i cierpliwość – mówi dyrektor Chrobak.


Zakończenie remontu na ul. Panny Marii planowane jest na koniec października.


Koszt prac remontowych to około 320 tysięcy złotych. Roboty w całości sfinansowane zostały z budżetu miasta.