01.03.2013 r. - Dwa lata Targowicy w Chyszowie

Aktualności » 01.03.2013 r. - Dwa lata Targowicy w Chyszowie

W lutym 2011 roku Targowiska Miejskie otworzyły Plac Targowy Chyszów. Właśnie mijają dwa lata funkcjonowania „Kapłanówki” w nowym miejscu.


- Te dwa lata zweryfikowały wątpliwości, jakie mieli niektórzy w związku z przeniesieniem handlu do Chyszowa. Miejsce okazuje się bardzo dobre, w dni targowe przewijają się tu tysiące ludzi – mówi zastępca prezydenta Tarnowa,  Henryk Słomka-Narożański.


Na Palcu Targowym handlują kupcy zarówno z Tarnowa i najbliższych okolic, jak i z dalszych regionów Polski oraz z zagranicy. Największy ruch jest w piątki i niedziele. Można tu kupić praktycznie wszystko: meble, odzież, buty, sprzęt AGD, płody rolne. W sumie na Placu Targowym Chyszów stale handluje około 250 kupców niejednokrotnie korzystając z kilku miejsc. Handel odbywa się także w specjalnych pawilonach, głównie butami, akumulatorami i stolarką okienną.


W czasie tych dwóch lat  Targowiska Miejskie powiększyły do 14.000 metrów kwadratowych parking i utwardziły go. Udrożniony został ruch wokół placu i parkingu. Można tu wjeżdżać z dwóch stron drogą utwardzoną kostką. Można także łatwo włączyć się w ulicę Mościckiego dzięki drugiemu wyjazdowi. – Stało się to możliwe, bo wzdłuż parkingu, równolegle do Mościckiego zrobiliśmy drogę – mówi dyrektor Jacek Chrobak, dyrektor Targowisk Miejskich w Tarnowie.


Poza dniami targowymi na placu prowadzona jest nauka jazdy.Targowica w liczbach:


600 mkw. to powierzchnia placu
600  to liczba miejsc handlowych
11 tyle jest pawilonów handlowych
14.000 mkw. to powierzchnia parkingu