03.06.2014 r. - Nowe parkometry

Aktualności » 03.06.2014 r. - Nowe parkometry

Targowiska Miejskie administrujące w Tarnowie strefą płatnego parkowania planują zakupić kolejnych dwadzieścia parkometrów. – W połowie czerwca ogłosimy przetarg i najpóźniej jesienią w strefie staną nowe parkometry – zapewnia dyrektor Targowisk Miejskich, Jacek Chrobak.


Oznacza to, że w sumie strefę płatnego parkowania obsługiwać będzie 70 parkometrów. To już wystarczająca ilość, by zapewnić kierowcom wygodne i łatwe parkowanie. Parkometry staną w miejscach, gdzie jest ich najmniejsze natężenie, tym sposobem cała strefa zostanie równomiernie pokryta.


Jak pokazują analizy prowadzone w Targowiskach Miejskich, coraz więcej kierowców korzysta z tej formy opłaty za parkingi. Aparaty są bowiem proste i intuicyjne w obsłudze. Można w nich płacić za rzeczywisty czas postoju, zarówno bilonem, kartami zbliżeniowymi, jak i kartą miejską. Ta ostatnia w wersji premium oferuje dodatkowo niższe opłaty jej posiadaczom. Parkometry oferują także możliwość doładowania karty miejskiej.


Przypomnijmy, że na wniosek kierowców, parkometry, które były dotąd słabo widoczne, zostały oznakowane wyraźnymi, widocznymi z daleka znakami.