09.08.2016 r. - Parkowanie za pomocą smartfona

Aktualności » 09.08.2016 r. - Parkowanie za pomocą smartfona

Kierowcy mogą parkować w Tarnowie korzystając z mobilnej aplikacji dostępnej na smartfonach. Wystarczy ściągnąć na telefon bezpłatną aplikację SkyCash. Rozwiązanie dostępne jest w blisko 50 polskich miastach, teraz mogą korzystać z niego również tarnowianie.

Dotychczas mieszkańcy, którzy nie chcieli szukać parkomatów, mogli zapłacić za parkowanie przez mobilną aplikację Pango. Od niedawna dodatkowo wprowadzono możliwość korzystania z aplikacji SkyCash, gdzie dostępna jest usługa mobiParking.

Parkowanie za pomocą telefonu komórkowego nie powinno sprawiać trudności. Kierowca otwierając zakładkę mobiParking wybiera jedną z trzech metod parkowania: na czas, za kwotę lub start/stop (naliczanie opłaty można zatrzymać w dowolnie wybranym momencie). Należność za postój pobierana jest z elektronicznej portmonetki, którą można zasilić na wiele sposobów – również za pomocą podłączonej do aplikacji karty płatniczej lub usługi Przelewy24.

Aby móc korzystać z mobilnego parkowania, należy oznaczyć pojazd bezpłatnym identyfikatorem – naklejką na szybę. Można ją otrzymać w siedzibie Targowisk Miejskich przy ul. Najświętszej Marii Panny 3. Można je także pobrać na stronie internetowej SkyCash, a następnie wydrukować.

Bezpłatną aplikację można pobrać dla telefonów z systemami Android, iOS i Windows Phone.