1.06.2015 r. - Zmiany w parkowaniu od czerwca

Aktualności » 1.06.2015 r. - Zmiany w parkowaniu od czerwca

Dzisiaj (1 czerwca) weszły w życie zmiany w zasadach parkowania, które zostały wprowadzone przez radnych, na wniosek prezydenta Romana Ciepieli, podczas kwietniowej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie. To odpowiedź na postulaty przedsiębiorców, z którymi prezydent spotkał się jeszcze w lutym. Oznaczają przede wszystkim darmowe parkowanie w soboty i krótszy okres płatnego parkowania w dni powszednie.

- Trzeba rozwiązać problem pustej starówki. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest brak miejsc parkingowych dla osób, które mogłyby zrobić zakupy czy skorzystać z usług.  Długo rozmawialiśmy z przedsiębiorcami, analizując obecne problemy i szukaliśmy dróg wyjścia. Jednym z postulatów były zmiany w strefie płatnego parkowania - mówi prezydent Roman Ciepiela.

Zmiany obejmują likwidację płatności za parkingi w soboty i skrócenie okresu płatnego parkowania w dni powszednie. Dotychczas za parkingi w strefie płaciliśmy od g. 8:00 do g. 18:00. Po zmianach parkowanie w Tarnowie jest płatne od 9:00 do 16:00.  Ponadto pierwsza, bezpłatna godzina parkowania została ustanowiona przed Zespołem Przychodni Specjalistycznych i na ul. Szpitalnej (do ul. Mickiewicza). Oraz na wewnętrznym parkingu miejskiego szpitala.


Strefa płatnego parkowania została także powiększona o ul. Dworcową i Kościuszki (odcinek od ul.Pułaskiego do Reymonta). Osoby załatwiające sprawy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych mogą, podobnie jak klienci magistratu, parkować za darmo przez pierwszą godzinę.


Zgodnie z nowymi zasadami na ul. Krakowskiej, Brodzińskiego, Goldhammera, Kościuszki i Wekslarskiej oraz na placach Rybnym, Bohaterów Getta, Kazimierza Wielkiego i Bema nie można wykupić już abonamentu pracowniczego - typu „B”.


Obniżono także cenę abonamentu typu „Z” - wjazd z zaopatrzeniem na Rynek i ul. Wałową jest możliwy teraz nie za 220 zł, a za 90 zł miesięcznie. Zmiany zaszły także dla mieszkańców. Po wykupieniu specjalnego abonamentu mogą oni parkować nie tylko na ulicy przy której mieszkają, ale na dwóch ulicach sąsiadujących z miejscem zameldowania.