13.05.2013 r. - Można już płacić SMS-em za parkowanie

Aktualności » 13.05.2013 r. - Można już płacić SMS-em za parkowanie

10 maja wystartował system Pango, dzięki któremu kierowcy mogą płacić za parkowanie w strefie za pomocą smsów. W trzy dni później na tarnowskich parkingach pojawili się instruktorzy rozdający ulotki informacyjne oraz pokazujący kierowcom, jak można korzystać z systemu. – To kolejne udogodnienie, które już funkcjonuje – mówi zastępca prezydenta Tarnowa, Henryk Słomka-Narożański. – Dzięki tej możliwości kierowcy nie muszą kupować kart parkingowych i płacą wyłącznie za rzeczywisty czas parkowania.


Aby móc płacić za parkowanie smsem konieczne jest zarejestrowanie się w systemie Pango. Można to zrobić logując się na stronie www.pango.pl używając aplikacji na smartfony i tablety lub dzwoniąc pod numer telefonu: 222-700-100.


Kolejny krok to oznaczenie samochodu specjalną naklejką, jaka jest do pobrania w siedzibie Targowisk Miejskich. – Ta naklejka mówi nam, że kierowca jest w systemie i nasi kontrolerzy mogą sprawdzić czy aktywował usługę parkowania – wyjaśnia dyrektor Targowisk Miejskich, Jacek Chrobak.


Aby system rozpoczął naliczanie czasu parkowania, kierowca wysyła sms pod numer 4321 o treści: Pango start Tarnów strefa parkowania. Inne możliwości to telefon pod numer 222-700-100, aplikacja na smartfony lub strona www.pango.pl


By zakończyć naliczanie czasu parkowania kierowca wysyła sms: Pango stop.


Podstawową zaletą systemu jest naliczanie opłaty za rzeczywisty czas parkowania oraz brak konieczności zakupu kart parkingowych czy też w przyszłości korzystania z parkmatów. – Liczymy, że tarnowscy kierowcy będą korzystać z systemu, bo to po prostu im się opłaca, poza tym oszczędzają czas – mówi dyrektor Chrobak. – W Polsce to wciąż innowacyjne rozwiązanie, ale w USA czy innych europejskich krajach coraz popularniejsze.