13.05.2016 r. - Parkuj i Jedź za darmo!

Aktualności » 13.05.2016 r. - Parkuj i Jedź za darmo!

Na największym wielopoziomowym parkingu w Tarnowie znajdującym się po południowej stronie dworca PKP przy ul. Do Huty, od 1 maja kierowcy legitymujący się biletami komunikacji zbiorowej mogą parkować za darmo.

Przypomnijmy, że Parkuj i Jedź to nowoczesny węzeł przesiadkowy. Wielopoziomowy parking miejski będący jego elementem ma 340 miejsc postojowych dla samochodów, 10 dla motocykli, 20 dla rowerów i zatokę autobusową.
Z parkingu może korzystać każdy, kto zostawiając auto przesiada się na pociąg lub autobus. – Generalnie chodzi o to, by pozostawiać samochód na parkingu i korzystać z transportu zbiorowego, a cały projekt ma na celu integrację transportu kolejowego z transportem zbiorowym lub prywatnym – wyjaśnia Jacek Chrobak, dyrektor Targowisk Miejskich.

By ułatwić kierowcom dojazd do parkingu przebudowano ulice: Monopolową, Do Huty i Grunwaldzką, a w maju uruchomiono dodatkową linię autobusową nr 10. Kursy odbywają się co około 20 minut. Linię obsługują przede wszystkim autobusy o mniejszej pojemności, głównie marki Mercedes CITO.

Trasę na parking przy ul. Do Huty obsługują także dwie inne linie: nr 6 i 206. Ta pierwsza jedzie do Pawęzowa, druga do Łukowej.

Trasa i rozkłady jazdy autobusów dojeżdżających na parking Parkuj i Jedź dostępne są na stronie http://komunikacja.tarnow.pl/