13.07.2012r. - Kierowco! Zmiany ws. parkingów!

Aktualności » 13.07.2012r. - Kierowco! Zmiany ws. parkingów!


Od .1 lipca za parkingi w strefie płatnego parkowania w Tarnowie odpowiadają Targowiska Miejskie. Zmianie uległy stawki za parkowanie, nie zmienione są godziny płatnego parkowania oraz sam system kart parkingowych, chociaż wkrótce płacić będzie można też za pomocą sms. Nie została poszerzona strefa płatnego parkowania.

Pracownicy Targowisk Miejskich wraz z pracownikami przejętymi z byłego TZDM pobierać będą opłaty za parkowanie, kontrolować kierowców i nakładać kary tym, którzy nie będą mieli ważnej karty parkingowej. – Przede wszystkim chcemy uszczelnić strefę parkowania poprzez zwiększenie kontroli, co jest możliwe dzięki powiększeniu liczby pracowników przeznaczonych do tego zadania – mówi Jacek Chrobak, dyrektor Targowisk Miejskich.

Miasto planuje ułatwienia dla kierowców polegające na możliwości opłaty parkingowej za pomocą sms. – Planujemy wprowadzić ten system jeszcze w tym roku – mówi zastępca Prezydenta Tarnowa, Henryk Słomka-Narożański. – Będzie działał na analogicznej zasadzie, jak funkcjonujący już w tarnowskim MPK.


Tradycyjne karty parkingowe kierowcy będą mogli kupować w publicznych punktach sprzedaży na terenie Tarnowa.

Nowe stawki za karty parkingowe:
05, h – 1 zł
1 h – 2 zł
2 h – 4,20
3 h – 6,80
Każda następna godzina – 2 zł (+6,80)
Całodniowa karta – 14 zł

Strefa obowiązuje:
poniedziałek-piątek od 8.00 do 18.00
sobota od 8.00 do 15.00