18.06.2013 r. - Przetarg na parkometry

Aktualności » 18.06.2013 r. - Przetarg na parkometry

W połowie czerwca tarnowski Magistrat ogłosił przetarg na zakup, montaż i uruchomienie parkometrów w Tarnowie. – Parkometry wpisują się w cykl naszych działań mających na celu ułatwienie kierowcom parkowania, udrożnienie parkingów oraz uszczelnienie poboru opłat – mówi zastępca prezydenta Tarnowa, Henryk Słomka-Narożański.

Wymagania dotyczące funkcjonalności parkometrów są wysokie. –  Chcemy, by parkometry były jak najbardziej nowoczesne, by oprócz płatności gotówką była możliwość płatności kartą zbliżeniową oraz kartą miejską – mówi dyrektor Targowisk Miejskich, Jacek Chrobak. – W tym ostatnim przypadku posiadacze karty miejskiej premium będą mieć 20 procent zniżki za parkowanie.


Na początku w Tarnowie stanie 50 parkometrów. Rozmieszczone zostaną w obszarze całej strefy płatnego parkowania, z największym natężeniem w centrum miasta. Zgodnie z planami parkometry zaczną funkcjonować w październiku, a pełną funkcjonalność, m.in. dostosowanie do systemu karty miejskiej, osiągną w listopadzie.