19.03.2014 r. - Kierowcy korzystają z parkomatów

Aktualności » 19.03.2014 r. - Kierowcy korzystają z parkomatów

W Tarnowie parkomaty stają się coraz popularniejsze. Z dnia na dzień rośnie liczba kierowców korzystających z tej formy płacenia za parkowanie w strefie. Równocześnie coraz więcej kierowców-tarnowian płaci w parkomatach kartą miejską premium, która gwarantuje atrakcyjne zniżki.


Parkomaty w tarnowskiej strefie parkowania funkcjonują od połowy listopada ubiegłego roku. Już w grudniu Targowiska Miejskie odnotowały sprzedaż 19 tysięcy biletów, miesiąc później 24 tysięcy, a w lutym 2014 roku 30 tysięcy biletów. – Analizując formę płatności zauważamy wzrost zakupów biletów parkingowych za pomocą kart zbliżeniowych oraz przy użyciu karty miejskiej premium. Sporo osób korzysta także z funkcjonalności parkomatów umożliwiającej doładowanie karty miejskiej – mówi dyrektor Targowisk Miejskich, Jacek Chrobak.


Targowiska Miejskie obecnie przygotowują się do dodatkowego oznakowania miejsc, w których stoją parkomaty. – Mieliśmy od kierowców sygnały, że nie przy każdym parkingu parkomaty są zauważalne. Wobec tego w tych miejscach staną dodatkowe znaki, tak, by kierowcy nie musieli szukać parkomatów intuicyjnie – wyjaśnia dyrektor Chrobak.
Gotowy i uzgodniony z plastykiem miejskim jest już projekt oznakowań, a realizacja rozpocznie się w najbliższym czasie.


Zdjęcie:
Tak oznakowane będą parkomaty.