22.12.2014 r. - Świątecznie na targowiskach

Aktualności » 22.12.2014 r. - Świątecznie na targowiskach

W Tarnowie w najlepsze kwitnie przedświąteczny handel na targowiskach. Najwięcej kupców i klientów jest tradycyjnie na Burku, ale nie brak także i jednych i drugich na Chyszowie.


Na Burku kupić można wszystko, co potrzebne na święta. Drzewka, jedlinę, stroiki, ozdoby choinkowe, światełka, sztuczne ognie, słodkości. Handel odbywa się tu zarówno na zmodernizowanym placu, jak też i na Hali Miejskiej oraz przy ulicy Łaziennej. Handlu nie ma za to w obrębie ulicy Bema, gdzie znajdują się miejsca parkingowe.


Jeśli chodzi o rybę, to karpia kupić można tylko przy ul. Łaziennej na tymczasowym placu i w pawilonie z rybami na Burku.
Dla kupców, Targowiska Miejskie przygotowały też miejsca do handlu na byłym placu Huettera, gdzie jest łatwy dojazd i dużo miejsca. Tu handlować można nawet bezpośrednio z samochodu.


Część handlu świątecznego odbywa się także na Placu Targowym Chyszów, popularnym ze względu na funkcjonalność, łatwy dojazd, prostą komunikację, duży parking. Tradycyjne dni handlowe to piątek i niedziela. Wtedy handluje tu ponad 200 kupców, a z ich oferty korzysta średnio tysiąc osób. – Ze względu na fakt, iż plac zabezpieczony jest przez obsługę techniczną przez cały tydzień, można tutaj handlować każdego dnia – przypomina dyrektor Targowisk Miejskich, Jacek Chrobak.