26.08.2014 r. - Parkuj i jedź

Aktualności » 26.08.2014 r. - Parkuj i jedź

Budowa nowego parkingu przy dworcu PKP w Tarnowie nabiera rumieńców. Z wyłonioną w przetargu firmą, Targowiska Miejskie podpisały umowę na projekt i wykonanie. Realizowany w ramach systemu park&ride parking gotowy będzie do grudnia przyszłego roku. – Termin jest nieprzekraczalny. Jako, że inwestycja współfinansowana jest ze środków unijnych, musi się zakończyć i być rozliczona w tym czasie – mówi p.o. prezydenta Tarnowa, Henryk Słomka-Narożański.

Koszt inwestycji - robót budowlanych to 14 milionów 755 tysięcy złotych. – Taką cenę, najniższą, przedstawiła firma Anko z Tarnowa, która wygrała przetarg - mówi dyrektor Targowisk Miejskich, Jacek Chrobak. – Obecnie trwają prace projektowe.


Targowiska Miejskie podpisały już także umowę z Urzędem Marszałkowskim o dofinansowanie w wysokości 85% wartości inwestycji.


Budowa parkingu realizowana jest w ramach zadania „Integracja transportu kolejowego z transportem zbiorowym”. W konsekwencji, po południowej stronie dworca PKP powstanie trzypoziomowy parking z możliwością dobudowania dwóch dodatkowych kondygnacji. Będzie tam mogło parkować jednocześnie 340 samochodów. Budynki parkingu połączone będą z dworcem przejściem podziemnym. – Firma Anko przebuduje także ulice dojazdowe do parkingu: Monopolową, Do Huty i Grunwaldzką. Zbudowana zostanie kanalizacja opadowa – mówi dyrektor Chrobak.