28.01.2014 r. - Tarnowianie mogą parkować taniej

Aktualności » 28.01.2014 r. - Tarnowianie mogą parkować taniej

Od drugiej połowy grudnia 2013 roku tarnowianie mogą korzystać z niższych stawek za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania. Jest to możliwe dzięki uruchomieniu w parkomatach funkcji płacenia Kartą Miejską.


Przypomnijmy, że od listopada 2013 r. w Tarnowie funkcjonuje 50 parkomatów, które w niespełna miesiąc później uzyskały pełną funkcjonalność. Oznacza to, że płacić za parkowanie można nie tylko gotówką czy kartami zbliżeniowymi PayPass i payWave, ale także Kartą Miejską w wersjach Standard i Premium.


Dla użytkowników wersji Premium, czyli osób zameldowanych w Tarnowie, przygotowane zostały specjalne, niższe stawki. By skorzystać ze zniżek posiadacze Kart Premium muszą je jednak najpierw zaktualizować. Można tego dokonać w Urzędzie Miasta Tarnowa (ul. Nowa 4) lub Tarnowskim Organizatorze Komunalnym (ul. Bernardyńska 24 i ul. Krakowska 42).


Istnieje także możliwość samodzielnej aktualizacji karty w jednym z 80 Infokiosków rozlokowanych na terenie miasta (m.in. w budynkach UMT przy Nowej 3 i 4 oraz Goldhammera 3, w Parku Wodnym przy ul. Piłsudskiego, w Zespole Przychodni Specjalistycznych przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie czy w Gemini Park Tarnów). Aby tego dokonać należy kliknąć zakładkę „Programy”, następnie wcisnąć przycisk „SDK” i włożyć kartę do maszyny. Po kilku sekundach pojawi się komunikat o pomyślnej aktualizacji karty.


Aby zapłacić za parkowanie kartą miejską należy:
- włożyć kartę miejską do parkomatu,
- ustalić odpowiednią kwotę przyciskami +50gr, 1zł, 2zł  w zależności od czasu na jaki pojazd zostanie pozostawiony,
- nacisnąć zielony przycisk „Akceptuj”,
- odebrać bilet potwierdzający dokonanie wpłaty.


 
W przypadku gdy na karcie nie znajduje się odpowiednia kwota, w każdej chwili można ją doładować w parkomacie. Wystarczy skorzystać z funkcji doładuj, tzn. włożyć kartę miejską, wrzucić odpowiednią kwotę i zatwierdzić zielonym przyciskiem „Akceptuj”.  Minimalna kwota doładowania dla wszystkich kart wynosi dwa złote.
 
 
Po dokonaniu wpłaty otrzymany bilet należy umieścić w widocznym miejscu pod przednią szybą pojazdu.


Opłaty za parkowanie
1) za 30 minut parkowania – 1 zł, a dla opłat za pomocą Tarnowskiej Karty Miejskiej PREMIUM - 0,80 zł,
2) za godzinę parkowania – 2,5 zł, a dla opłat za pomocą Tarnowskiej Karty Miejskiej PREMIUM - 2 zł,
3) za dwie godziny parkowania – 5,10 zł, a dla opłat za pomocą Tarnowskiej Karty Miejskiej PREMIUM - 4,10 zł,
4) za trzy godziny parkowania – 8 zł, a dla opłat za pomocą Tarnowskiej Karty Miejskiej PREMIUM - 6,40 zł,
5) za czwartą i każdą następną godzinę parkowania – 2,50 zł, a dla opłat za pomocą Tarnowskiej Karty Miejskiej PREMIUM - 2 zł,
6) za dzień parkowania – 17 zł, a dla opłat za pomocą Tarnowskiej Karty Miejskiej PREMIUM - 13,60 zł.