8.12.2015 r. - Parkuj i Jedź już działa

Aktualności » 8.12.2015 r. - Parkuj i Jedź już działa

W Tarnowie 4 grudnia uruchomiony został węzeł przesiadkowy Parkuj i Jedź. PiJ to wielopoziomowy parking dla samochodów, motocykli i rowerów. Zlokalizowany jest przy ulicy Do Huty - po drugiej, południowej stronie dworca PKP. Na parkingu jest 340 miejsc dla samochodów, 10 dla motocykli, 20 dla rowerów. Jest tu też zatoka autobusowa.

Z parkingu może korzystać każdy, kto zostawiając auto przesiądzie się do pociągu lub autobusu. Doba postoju to tylko 5 złotych.


Projekt Parkuj i Jedź ma na celu integrację transportu kolejowego z transportem zbiorowym lub prywatnym. Koszt całkowity inwestycji to 16 milionów 864 tys. zł. Dofinansowanie ze środków UE to 11 milionów 534 tys. zł
Elementem projektu była też przebudowa ulic Monopolowej, Do Huty i Grunwaldzkiej oraz budowa kolektora wód opadowych do potoku Wątok.


Węzeł Parkuj i Jedź zrealizowany został przez Targowiska Miejskie Gminy Miasta Tarnowa w ramach projektu „Integracja transportu kolejowego z transportem zbiorowym lub prywatnym w mieście Tarnowie”. Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej - MRPO na lata 2007-2013.